Lokalita

mapa

Administrativní komplex V. K. CENTRUM je umístěn na území městských částí Praha 3 (katastrální území Žižkov) a Praha 10 (katastrální území Strašnice), podél ulic U Nákladového nádraží a Pod Kapličkou. Hlavní vstup a vjezd do prostoru dvora jsou situovány z ulice Pod Kapličkou, část objektu je rovněž přístupná vchody přímo z ulice U Nákladového nádraží.

Komplex byl dříve znám jako areál státního podniku Tesla Strašnice a později jako budova Generálního ředitelství Českých radiokomunikací.

Uvedená lokalita se nachází v prostoru mezi Olšany a Třebešínem nedaleko Nákladového nádraží Žižkov. V okolí jsou situovány především administrativní objekty s navazujícími službami, dále pak například sportovní areál (VŠE).

V objektu, sousedícím s areálem, se nachází restaurace, zajišťující rovněž cateringové služby.Dopravní dostupnost

Dobrá dopravní dostupnost komplexu je dána umístěním v centrální části hlavního města; v sousedství objektu se nachází 4 autobusové zastávky. Ve vzdálenosti 400 m je tramvajové spojení. V dostupné vzdálenosti je stanice metra (Želivského).

Pro individuální dopravu je na vlastních parkovištích zajištěno celkem 73 parkovacích stání, z toho 51 stání přístupných z ulice Pod Kapličkou a 14 VIP stání v prostoru dvora.

Stání jsou řešena pro osobní automobily třídy OS2, respektují tedy větší rozměry dnešních automobilů. Samozřejmou součástí jsou v souladu s platnou legislativou rovněž parkovací stání pro osoby se sníženou pohyblivostí.

Uživatelé osobních automobilů mohou využít služeb benzínové čerpací stanice LUKOIL, situované u protilehlé strany ulice Pod Kapličkou (s vjezdem z ulice U Nákladového nádraží).